Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

sobota, 26 styczeń 2019 20:54

Światowi liderzy promują homoseksualizm. „Partnerstwo dla LGBT” na konferencji w Davos

Napisała

Podczas organizowanej corocznie przez Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) konferencji w Davos siedem międzynarodowych firm zainaugurowało „Partnerstwo dla LGBT”. Wśród nich znalazły się m.in. Deutsche Bank, MasterCard czy Microsoft.

 

Po raz pierwszy w historii prestiżowy klub liderów politycznych i gospodarczych z całego świata zorganizował specjalną sesję o prawach osób LGBT. Firmy chcą je promować i wdrażać w życie, zgodnie z wytycznymi ONZ i wysokiego komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw człowieka.

Inicjatywa promująca środowiska LGBT jest prowadzona przez Accenture, Deutsche Bank, EY, MasterCard, Microsoft, Omnicom oraz Salesforce. Celem korporacji jest pozyskanie do projektu co najmniej 100 nowych firm spośród członków WEF oraz spoza forum do 2020 roku.

Chodzi o stworzenie „zasad należytej staranności”, aby korporacje mogły ocenić własny poziom zgodności ze standardami ONZ, ale również mieć wpływ na całe społeczeństwo na poziomie globalnym, w związku z „włączeniem” osób LGBT.

„Partnerstwo dla LGBT” oficjalnie zostało zainaugurowane we wtorek. Następnego dnia pięciu przedstawicieli tej inicjatywy dołączyło do okrągłego stołu w Davos, aby porozmawiać o poszczególnym zaangażowaniu swoich zasobów.

Była chilijska prezydent, a obecnie wysoki komisarz ONZ ds. praw człowieka Michelle Bachelet przyznała, że liczy na to, że firmy „wprowadzą politykę antydyskryminacyjną, mechanizmy skarg i należytej staranności” w miejscu pracy oraz wywrą presję na wszystkie kraje, aby wprowadzić prawodawstwo antydyskryminacyjne lub „zmienić nieodpowiednie przepisy na lepsze”.

 

Źródło: dorzeczy.pl