Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

czwartek, 06 czerwiec 2019 20:53

Toronto: „Wierzenia chrześcijańskie są nazywane mową nienawiści, a nienawiść i przemoc wobec chrześcijan są dozwolone”

Napisane przez Redakcja

Policja aresztowała Davida Lynna, ulicznego kaznodzieję z jednego z protestantyzujących kościołów i oskarżyła o naruszanie spokoju we wtorek, 4 czerwca. Stało się to po tym, jak tłum protestujący przeciwko jego przesłaniu otoczył go w dzielnicy gejów w Toronto.


Członkowie kościoła Ministerstwo Przebaczenia Chrystusa, do którego należy Lynn, opublikowało siedmiominutową wersję edytowaną, a członkowie kościoła: Pochodnia Chrystusa nagrali i zamieścili na YouTube pełne wideo z incydentu. Film pokazuje, że Lynn oświadcza przez mikrofon, że przychodzi do dzielnicy „jako chrześcijanin” i pyta kilka osób, czy będą go „tolerować”. Zgromadzeni odmawiają jednak kontaktu.

To, jak pokojowe było zachowanie Lynna i jak zwolennicy LGBTI i policjanci reagowali na jego zachowanie można obejrzeć tu: 
https://youtu.be/QvOjPLhElnU
„Spotkałem tu ludzi, którzy nie mogą powiedzieć, że nawet mnie tolerują, a ja przecież jeszcze nic nie powiedziałem” – zauważa Lynn w trakcie, gdy zostaje otoczony i popychany przez ludzi trzymających tęczowe flagi oraz banery i znaki LGBTQ.
Lynn podkreśla w swoim wystąpieniu, że nie nienawidzi nikogo. I zauważa, że niektórzy ludzie nienawidzą chrześcijan i chcą, by „pozostał w szafie” tylko dlatego, że jest  chrześcijaninem.
„Wszyscy ludzie są akceptowani przez Boga i to właśnie głosimy jako chrześcijanie” – mówi. „Jezus umarł za grzesznika, a grzech jest wtedy, gdy naruszamy prawa Boże”.
- Zgromadzony wokół nauczyciela tłum wylewał się na ulicę, napięcie wzrastało, a na scenie pojawiało się coraz więcej policjantów – zauważa na Twitterze Melissa Nakhavoly.
W końcu policja zakuwa Lynna w kajdanki i umieszcza w radiowozie.
„Co ja zrobiłem?” – pyta Lynn.
„To jest niezgodne z prawem” – słyszy, gdy usiłuje wytłumaczyć, że dzielił się ewangelią.
„Aresztowaliśmy człowieka za zakłócanie spokoju po tym, jak rzekomo krzyczał obraźliwe komentarze”, mówi policjant Dyck na wideo. „Byli tam ludzie, którzy byli wyraźnie zaniepokojeni i przerażeni komentarzami. Nie wiem, co to były te komentarze, ani co dokładnie mówił” – wyjaśnia.
Służby Policji w Toronto badają, czy zarzut przestępstwa z nienawiści jest uzasadniony.
Natomiast Lynn kwestionuje oskarżanie go o podżeganie do nienawiści.
„Wszystko, co powiedziałem, to„ Bóg cię kocha, jest nadzieja dla wszystkich” – wyjaśnia. – „Nie poszedłem tam, żeby kogoś sprowokować.  Nie robiłem nic nielegalnego.
Lynn został wypuszczony za kaucją i 10 lipca będzie odpowiadał w będzie na oskarżenie. Natomiast już teraz ma przestrzegać zbliżania się do miejsc, w których w czerwcu odbywają się prohomoseksualne imprezy „Pride Month”.
Warto przypomnieć, że Lynn został aresztowany tego samego dnia, w którym burmistrz John Tory podniósł pro-homoseksualną tęczową flagę w City Hall, aby rozpocząć czerwiec jako „Pride Month”.
„Jest jasne, że w Kanadzie istnieje stronniczość” – zauważa komentator wideo z incydentu. – „Wierzenia chrześcijańskie są nazywane mową nienawiści, a nienawiść i przemoc wobec chrześcijan są dozwolone” – podkreśla. – „Ataki na nas są ignorowane przez organy ścigania. Chrześcijanie, jesteście dyskryminowani. To jest fakt."
„To działanie nie powstrzyma chrześcijan przed ewangelizacją” –  powiedział Phillip Blair z kościoła Pochodnia Chrystusa. „Wierzymy, że warto byśmy narażali się na  prześladowanie i aresztowanie po to, by ujawniać prawdę, która zazwyczaj jest trudnym i złożonym społecznie tematem”.
To nie pierwsze tego typu zachowanie policji. W 2012 r. około dwunastu policjantów otoczyło Lynn i jego zespół, gdy głosili Ewangelię w pobliżu Yonge i Wellesley podczas „Parady Dumy” i przymusowo ich zamknęli.
Na podstawie Life Site News
https://www.lifesitenews.com/news/police-arrest-and-ban-preacher-from-toronto-gay-district-after-lgbt-crowd-mobs-him