Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

środa, 12 czerwiec 2019 15:01

Donald Trump przeciw czy za LGBTI?

Napisane przez Redakcja

Bronił religijnych agencji adopcyjnych, przeciwstawiał się ideologii płci w wojsku, szkołach publicznych i schroniskach dla bezdomnych. Obsadzał administrację przywódcami prorodzinnymi.
Równocześnie nominował różne osoby pro-LGBT na sędziów i inne stanowiska rządowe. Kontynuował szereg decyzji pro-LGBT z czasów Obamy, takich jak zarządzenie w sprawie „niedyskryminacji tożsamości płciowej”.


Teraz Trumph stanął wobec kolejnego wyzwania:
Tego, że odmówił ambasadom USA na całym świecie, by podniosły flagi „dumy” LGBT na tych samych masztach, na których znajduje się amerykańska flaga. Za administracji Obamy ambasadorzy mieli w czerwcu, miesiącu dumy LGBTI, pełną swobodę wieszania tęczowych flag. Teraz  wymaga się uzyskania pozwolenia, by ustawić ją na głównych masztach, chociaż ambasadorzy nadal mogą wyświetlać flagę w innym miejscu, nawet na ścianach ambasady i wewnątrz budynków, a nawet – jak to uczyniono w ambasadzie w New Delhi, oświetlać ją tęczowymi światłami.
„Popieram sprzeciw prezydenta do wsytawiania flag dumy na mszcie flagowym USA – powiedział ostatnio Mike Pence, przewodniczący senatu.
- Jak powiedział prezydent w noc, w której zostaliśmy wybrani, jesteśmy dumni, że możemy służyć każdemu Amerykaninowi, i oboje czujemy się tak bardzo mocno. Ale jeśli chodzi o amerykański maszt flagowy, ambasady amerykańskie i stolice wokół świat, wystawianie jednej flagi to właściwa decyzja”.

Sytuacja wokół flagi, symbolicznie pokazuje całość mieszanych decyzji Trumpa wobec LGBTI. Bronił religijnych agencji adopcyjnych, przeciwstawiał się ideologii płci w wojsku, szkołach publicznych i schroniskach dla bezdomnych. Obsadzał administrację przywódcami prorodzinnymi. Równocześnie nominował różne osoby pro-LGBT na sędziów i inne stanowiska rządowe. Kontynuował szereg decyzji pro-LGBT z czasów Obamy, takich jak zarządzenie w sprawie „niedyskryminacji tożsamości płciowej”. Ostatnio prezydent napisał na Twitterze swoje poparcie dla Miesiąca Dumy LGBT, reklamując „wybitny wkład osób LGBT w nasz wielki naród”.

Na podstawie Life Site News

https://www.lifesitenews.com/news/pence-defends-trump-admin-ban-on-lgbt-pride-flags-from-us-embassy-flagpoles