Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

piątek, 11 wrzesień 2015 23:05

Parlament Europejski przyjął skandaliczny raport o edukacji seksualnej. ?Nauka gender powinna zaczynać się w pierwszej klasie?

Napisała

Parlament Europejski przyjął w czwartek, mimo głośnych protestów pojedynczych eurodeputowanych, raport portugalskiej europosłanki Liliany Rodrigues z Grupy Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów (S&D) w sprawie ?wzmocnienia pozycji dziewcząt przez edukację w UE?. 408 europosłów głosowało za, 236 było przeciw.

Raport zawierza skandaliczne propozycje. Wzmocnienie społecznej pozycji dziewcząt ma nastąpić poprzez seks-edukację i naukę gender. I to już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Wątpliwości budzą w szczególności postulaty o zachęcaniu dzieci, szczególnie dziewczynek, do eksperymentowania w sferze seksualnej i oswajania ich z homoseksualizmem. Oraz innymi, ?nietypowymi praktykami seksualnymi?.

To, że edukacja formalna jest zadaniem państw członkowskich i UE nie może w nią ingerować, autorce raportu nie przeszkadza. Zdaniem Rodrigues Bruksela powinna ?narzucić krajom UE seks-edukację, jak nie w szkole, to poza nią?.

    Jeśli formalna edukacja wykracza poza zakres kompetencji UE, to może ona wpłynąć chociażby na treści edukacyjne przekazywane w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych (w środowisku rodzinnym, kulturalnym czy sportowym). Na przykład w postaci ?inicjatyw uświadamiających? ? proponuje portugalska europosłanka. Przyjęcie raportu oznacza, że powstanie teraz w tej sprawie projekt rezolucji. Ani jedno ani drugie nie jest prawnie wiążące dla państw członkowskich, jednak jest często wykorzystywane przez lewackich działaczy do wywierania presji i budowania nieprzychylnej atmosfery wokół danego państwa UE.

Ryb, Freie Welt, Nasz Dziennik

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/265051-parlament-europejski-przyjal-skandaliczny-raport-o-edukacji-seksualnej-nauka-gender-powinna-zaczynac-sie-w-pierwszej-klasie