Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

niedziela, 06 marzec 2016 13:57

Rzym: Family Day w obronie instytucji rodziny

Napisała

Ogromna demonstracja obrońców rodziny zgromadziła się w centrum Rzymu. W ?Family Day? uczestniczyły dwa miliony ludzi, którzy wyrażali swój sprzeciw wobec próby legalizacji we Włoszech związków homoseksualnych i przyznania im prawa do adopcji dzieci.

Rzymska demonstracja to wyraz inicjatywy społecznej w kontekście toczącej się obecnie na ten temat żywej debaty. Zdecydowana większość Włochów sprzeciwia się projektowi legalizacji związków homoseksualnych włącznie z przyznaniem im prawa do adopcji dzieci. Włoscy biskupi poparli starania obrońców rodziny i wielu z nich uczestniczyło w manifestacji. Kilka dni temu Przewodniczący Episkopatu kard. Angelo Bagnasco włączył się do trwającej w tym kraju debaty podkreślając, że ?prawdziwe dobro dzieci musi mieć zawsze pierwszeństwo, bo dzieci są słabe i bezbronne. Nigdy nie są czyimś prawem, bo nie są czymś, co się produkuje. To one mają prawo: do pierwszeństwa i poszanowania, bezpieczeństwa i stabilności. Potrzebują kompletnego mikrokosmosu, wraz z jego podstawowymi elementami. Jak powiedział Papież Franciszek, dzieci mają prawo wzrastać w obecności ojca i matki. Rodzina jest rzeczywistością antropologiczną, a nie ideologiczną?.

Manifestacja nie miała żadnego podtekstu politycznego ani religijnego. Jak podkreślił rzecznik i organizator manifestacji Filippo Savarese, była otwarta dla wszystkich obywateli, bez względu na ich przynależność partyjną bądź wyznanie.

auk/ rv