Wydrukuj tę stronę
sobota, 14 maj 2016 08:18

Administracja Obamy zmusza szkoły do wprowadzenia łazienek i szatni dla transseksualnych uczniów jako warunek ich finansowania

Napisała

Waszyngton, 13 maja, 2016, za LifeSiteNews: Administracja Obamy wysłała ?zalecenie? do wszystkich publicznych szkół w Stanach Zjednoczonych mówiące o tym, że należy umożliwić uczniom obu płci biologicznych korzystanie z pryszniców, szatni i toalet, które są przeznaczone dla płci przeciwnej oraz pozostawanie w tych samych pokojach hotelowych podczas wycieczek szkolnych albo ryzykują one utratę finansowania.

Pismo z Departamentów Edukacji i Sprawiedliwości wysłane w piątek rano stwierdza, że uczniowie, którzy określają się jako ?transpłciowi? muszą mieć możliwość korzystania z pomieszczeń, które zgadzają się z ich ?tożsamością płciową?. List wyjaśnia, że szkoły nie powinny wymagać ?medycznej diagnozy lub leczenia? by przyjąć transpłciową tożsamość ucznia określoną przez niego samego. W momencie, gdy rodzic dziecka lub opiekun zaznaczy, że dziecko identyfikuje się jako członek płci przeciwnej, szkoła musi to uznać i działać stosownie do tego ?jako warunek otrzymania federalnych funduszy?, informuje ośmiostronicowy list. Szkoła nie może również wymagać, aby transseksualny uczeń korzystał z osobnej szatni czy łazienki, ale może dać możliwość skorzystania z indywidualnych szatni i łazienek tym uczniom, którym przeszkadza nowy porządek. Zalecenie stwierdza również, że przedstawiciele jednej biologicznej płci muszą mieć możliwość noclegu w tych samych pokojach czy dormitoriach, co przedstawiciele płci przeciwnej, jeśli ci pierwsi określają się jako transpłciowi. ? Szkoła musi umożliwić transpłciowym uczniom dostęp do pomieszczeń zgodnych z ich tożsamością płciową i nie może wymagać od transpłciowego ucznia, by przebywał w osobnym pokoju ani też ujawniać danych osobowych, gdy nie jest to wymagane od innych uczniów?, precyzuje list. W notatce na blogu zapowiadającym nowe wytyczne, autorzy listu piszą, że ich rekomendacje ? pokazują, że równość dla transpłciowych uczniów jest nie tylko wymagana przez prawo, ale osiągalna poprzez zdroworozsądkowe podejście, co sprzyja bezpieczeństwu i pozytywnemu środowisku nauki dla wszystkich uczniów.? Urzędnicy piszą, że podejście prezydenta uzasadnia Title IX, ustawa z 1972, powstała, by eliminować szowinistyczną seksualną dyskryminację. Administracja Obamy zdecydowała, że to ?obejmuje dyskryminację ze względu na tożsamość płciową ucznia? choć treść ustawy nie zawiera takiego przepisu. Penny Nance, CEO i Prezes Concerned Women for America mówi, że w związku z tą propozycją, szkoły ?mogą być zmuszone pogwałcić prawo do prywatności innych uczniów, a być może nawet tworzyć traumę dla samych dzieci, które Obama udaje, że chroni. ?Lewica zawsze używa dzieci, by osiągnąć swoje cele inżynierii społecznej. Dorośli, którzy są najbliżej tych dzieci powinni decydować, co jest najlepsze dla wszystkich dzieci w szkole?, mówi Nance.

https://www.lifesitenews.com/news/obama-admin-to-all-u.s.-schools-let-boys-use-girls-showers-or-lose-federal

j