Wydrukuj tę stronę
środa, 28 wrzesień 2016 09:20

Niemiecka liderka pro-rodzinna pozywa teatr za spektakl przedstawiający okaleczanie jej na scenie

Napisała

Znana katolicka autorka, socjolog i pro-rodzinna działaczka, Gabriele Kuby, pozwała berliński teatr "Schaubühne" i Falk?a Richter?a, autora i reżysera spektaklu "Strach" pod zarzutem sugerowania jej zabójstwa.

W swojej sztuce, Falk Richter celuje w pięć kobiet, które promują naturalną rodzinę w Niemczech. Pojawiają się one jako postaci z nazwiskami i dużymi zdjęciami. Dla Richter?a, są to "zombie" powstałe z grobu, w którym zostały zakopane w 1945 roku. Richter chce, żeby znalazły się pod ziemią na nowo, i chce to osiągnąć najlepiej "strzelając im w głowę". Jednym z tych "zombie" jest Gabriele Kuby.

"Strach" był grany od października 2015 roku. Recenzję były negatywne, nawet w gazetach lewicowych. Celem tej sztuki jest uwolnienie Niemiec z grupy konserwatywnych liderów opinii. Wprowadzenie do spektaklu przedstawia pięć kobiet jako "zombie,które powróciły z przeszłości i które posługują się słownictwem i retoryką przypominającą czasy narodowego socjalizmu ..."

W spektaklu, te "zombie" są przedmiotami nienawiści, a ich śmierć jest postrzegana jako jedyne rozwiązanie dla likwidacji "przestarzałych" przekonań. Aktorzy wydłubują oczy na swoich fotografiach. Pośród zombie znajdują się też "chrześcijańscy fundamentaliści podżegający do nienawiści, zaniepokojeni obywatele" i "rodzice, którzy boją alternatywnych modeli rodziny i akceptacji różnorodności seksualnej".

Kuby przedstawiona jest w sztuce jako "podżegacz do nienawiści". Aby to pokazać, autor manipuluje cytatami i wkłada jej w usta słowa, których nigdy nie powiedziała na temat popierania państwa totalitarnego. W rzeczywistości Kuby nieustannie ostrzega przed nowym totalitaryzmem.

Postępowanie sądowe przeciwko Richter?owi i teatrowi Schaubühne za sugerowanie zabójstwa Kuby, naruszenie jej praw osobistych, manipulowanie cytatami oraz symboliczną przemoc idzie naprzód. "Mobilizacja przeciwko "prawicy" w Niemczech liczy się jako politycznie poprawna. Jeśli chcesz kogoś skazać na społeczny ostracyzm, wystarczy, że nazwiesz go prawicowym radykałem, albo, co gorsza, nazistą i antysemitą - to działa, nawet jeśli jest są to czyste oszczerstwa, jak w moim przypadku.", powiedziała Kuby. Prawnik Kuby, Steinhöfel, oświadczył w komunikacie prasowym: "Nie mogę sobie wyobrazić, że sąd dojdzie do wniosku, że symboliczne okaleczanie wrogów politycznych oraz wykorzystywanie fałszywych i zmanipulowanych cytatów może być chronione " wolnością sztuki".

Kuby wyjaśniła: "Falk Richter pokazuje w swojej sztuce "Strach" dokładnie tego totalitarnego ducha, przed którym zawsze ostrzegam. Wniosłam ten pozew, ponieważ wolność słowa, podstawowe prawo demokratyczne, jest zagrożona. Demokracja zasadza się na wolnym otwartym dialogu. Dialog ten nie może zostać uśmiercony przez polityczną poprawność. Ktokolwiek nie przestrzega zasad politycznej poprawności zostaje odrzucony, zastraszany i karany publicznymi oszczerczymi kampaniami. Nie powinniśmy na to pozwolić".

Kuby zaprosiła Falk'a Richter'a do publicznej dyskusji, ale Richter, który skarży się, że "zombie" unikają otwartych dyskusji, odmówił w niej udziału.

Praca, będąca kamieniem milowym Gabriele Kuby to Globalna Rewolucja Seksualna - Likwidacja Wolności w Imię Wolności (Global Sexual Revolution - Destruction of Freedom in the Name of Freedom). Po angielsku została opublikowana przez Angelico Press. Po polsku przez Homo Dei.

 

Berlin, Niemcy, 19 września, 2016 za LifesiteNews:

Oryginalny artykuł: https://www.lifesitenews.com/news/in-germany-gabriele-kuby-fights-for-democratic-freedom-of-free-speech