Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

piątek, 17 maj 2019 21:20

Homoseksualizm: subtelny przekaz "podprogowy" w gazetce dla dziewczynek

Napisała

"Para samców pingwinów zaadoptowała pisklaka.

Pingwiny dobierają się w pary na całe życie, podobnie jak ludzie. Czasami tworzą homoseksualne pary, czyli łączące się z osobnikami tej samej płci. W duńskim zoo para panów- pingwinów zajęła się porzuconym pingwinkiem. Byli smutni, gdy jednak wrócił do rodziców, więc pracownicy zoo dali im do opieki jajo. Pracownicy zoo potwierdzają, że świeżo upieczeni ojcowie wysiedzieli jajo i zajęli się pisklakiem po jego wykluciu." 

Takiej " ciekawostki" dowiedzą się młode czytelniczki numeru 9 dwumiesięcznika "Kosmos".

"Kosmos dla dziewczynek" to gazetka, która stawia sobie za cel m.in. pokazywanie dziewczynkom w wieku 7-11 lat świata "różnorodnego" oraz "wolnego od stereotypów".  Jak więc on wygląda? 

Homoseksualizm jest w nim zjawiskiem normalnym - występuje zarówno w świecie zwierząt, jak i ludzi. Homoseksualny "związek" pingwinków jest przyrównany do długotrwałego związku ludzkiego. Para samców troskliwie zajmuje się małym pisklęciem. W prezentowanym opisie, ich czułość i troska o młode są wyeksponowane. Homoseksualne pingwinki są nazwane "ojcami" - mimo, że żaden z nich nie spłodził ani pierwszego pisklęcia, ani kolejnego.

Taki subtelny przekaz. Niewinny i słodki obrazek.