Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

czwartek, 22 styczeń 2015 11:03

Pytania do Posła i Senatora RP dotyczące Konwencji Rady Europy

Napisała

Poniżej propozycje pytań, które można zadać posłom w trakcie rozmowy. Proponujemy z listy wybrać np. trzy dowolne i starając nie zadowalać odpowiedzią TAK/NIE, dociekać, jaki stan wiedzy na temat Konwencji posiada dany poseł i starać się wpłynąć na zmianę jego stanowiska.

 

 1. Czy Pani/Pan Poseł wie o tym, że tytuł Konwencji jest absolutnie mylący dla Polaków, bo Konwencja nie wprowadza żadnych lepszych rozwiązań ochrony kobiet i ochrony przed przemocą niż obecnie obowiązujące prawo w Polsce?
 2. Czy Pani/Pan Poseł wie, że jednym z głównych, faktycznych celów Konwencji jest zniszczenie tradycyjnych rodzin, jako miejsca powielania zachowań opartych ?na stereotypowych rolach kobiet i mężczyzn??
 3. Czy Pani/Pan Poseł wie, że Konwencja jest sprzeczna z Konstytucją RP w wielu paragrafach, a co więcej nakłada obowiązek (w art.4) zmiany Konstytucji RP?
 4. Czy Pani/Pan Poseł wie, że prawnicy z ORDO IURIS stanowczo zaprotestowali przeciwko ratyfikacji Konwencji, jako sprzecznej z szeregiem przepisów Konstytucji RP:

http://www.ordoiuris.pl/stanowisko-ordo-iuris-ws--ratyfikacji-konwencji-rady-europy-wsprawie-zapobiegania-i-zwalczania-przemocy-wobec-kobiet-i-przemocydomowej,3364,i.html

a przeciw Konwencji zaprotestowało ponad 100 tysięcy obywateli:

http://www.citizengo.org/pl/stop-genderowej-konwencji-rady-europy

 1. Czy Pani/Pan Poseł wie, że ratyfikacja konwencji czyniłaby osoby takie jak geje i lesbijki osobami uprzywilejowanymi w naszym Państwie, ponieważ to właśnie takie osoby mają niestereotypowe zachowania, natomiast heteroseksualiści byliby do ?wykorzenienia??
 2. Czy Pani/Pan Poseł wie, że termin płeć w znaczeniu ?płeć kulturowa? występuje w Konwencji 25 razy a płeć biologiczna tylko 1 raz i że ratyfikacja tej konwencji wymusiłaby wprowadzenie polityki ideologicznie nacechowanej, polityki nowego totalitaryzmu?
 3. Proszę powiedzieć, dlaczego partia rządząca usiłuje ratyfikować przepisy ubliżające katolickim tradycjom narodu polskiego?
 4. Dlaczego projekt ustawy o ratyfikacji Konwencji nie został skierowany do Komisji polityki społecznej i rodziny? Czy dlatego, że Konwencja jest w zamierzeniach antyrodzinna i antyspołeczna?
 5. Czy Pani/Pan Poseł rozumie, że niszczenie stereotypowych małżeństw z jednoczesnym promowaniem związków homoseksualistów i lesbijek przyśpieszy depopulację Polski? Czy jest Pani/Pan za wyniszczeniem liczebnym Polaków?
 6. Czy Pani/Pan Poseł rozumie, że niszczenie stereotypowych małżeństw jest wbrew interesowi ekonomicznemu Polski? Dla działania państwa potrzebni są kolejni podatnicy zdolni do utworzenia rodzin z dziećmi? Czy chce Pani/Pan Poseł przyczynić się do załamania systemu emerytalnego?
 7. Czy Pani/Pan Poseł rozumie, że promowanie niestereotypowych małżeństw gejów i lesbijek jest bardzo niekorzystne dla bytu narodowego Polski, gdyż te poranione osoby zwykle nie są w stanie ani utrzymać na czas dłuższy związków, ani sami nie mogą spłodzić dzieci?
 8. Czy Pani/Pan Poseł wie o tym, że Dzieci wychowywane w niestereotypowych rodzinach przez gejów lub lesbijki są według badań naukowych profesora Regnerusa w ogromnym stopniu narażone na stanie się gejem lub lesbijką? Konwencja wymusi wprowadzanie przepisów popierających takie niestereotypowe rodziny.