Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

środa, 28 lipiec 2021 17:03

W Niemczech świadomie umieszczano dzieci w rodzinach zastępczych pedofili. Sprawa wyszła na jaw

Napisane przez Redakcja

— Rząd stanowy Berlina w Niemczech przez dziesięciolecia świadomie umieszczał przybrane dzieci z pedofilami – ujawnił The New Yorker. Zakres i liczba ofiar eksperymentu pozostają nieznane, chociaż Berlin już wypłaca rekompensaty.

Program, który umieszczał dzieci z dewiantami seksualnymi, nazwano „eksperymentem Kentlera” lub „projektem Kentlera” . Helmut Kentler, nazywany „jednym z najbardziej wpływowych seksuologów w Niemczech”. Był psychologiem i profesorem edukacji społecznej na Uniwersytecie w Hanowerze, a od jego śmierci w 2008 roku jego propozycje krytykuje się jako podżegające do pedofilii. Od tego czasu stwierdzono, że sam Kentler wykorzystywał seksualnie dzieci.

Według artykułu opublikowanego przez niemiecką Deutsche Welle, „Projekt Kentler w Berlinie Zachodnim rutynowo umieszczał bezdomne dzieci z mężczyznami-pedofilami, zakładając, że byliby idealnymi rodzicami zastępczymi”. Eksperyment był akceptowany przez władze w Berlinie przez prawie trzydzieści lat. Przybrani rodzice-pedofile otrzymywali nawet stały zasiłek opiekuńczy.

Kentler sam był homoseksualistą. Pozostał samotny, ale adoptował i wychowywał wielu synów. W 1973 roku mężczyzna o imieniu Fritz Henkel zaczął wychowywać chłopców, a nauczyciel zauważył, że „zawsze szukał kontaktu z chłopcami”. W ciągu kilku lat pracownik socjalny zauważył, że Henkel wydaje się być w „związku homoseksualnym” z jednym ze swoich przybranych synów. Rozpoczęło się dochodzenie prowadzone przez władze publiczne, a Kentler szybko interweniował i jako „stały doradca” oskarżonego ojca zastępczego, wybronił go.

Henkel był tylko jednym z wielu pedofilów, u których umieszczano przybrane dzieci. Naukowcy z Uniwersytetu Hildesheim przeprowadzili szeroko zakrojone badania programu, w tym wywiady z ofiarami. Odkryli sieć współpracy, która obejmuje instytucje edukacyjne, państwowych urzędników opieki społecznej i senat w Berlinie. Według pracy wykonanej przez Uniwersytet Hildesheim pedofilia była „akceptowana, wspierana i broniona”.

Sam projekt Kentler ograniczał się do Berlina, ale od tego czasu stał się przedmiotem krajowego śledztwa. Berliner Zeitung, lokalna publikacja drukowana i internetowa, poinformowała o tym w maju, mówiąc, że „zakres i liczba ofiar eksperymentu pozostają nieznane, chociaż Berlin już wypłaca rekompensaty dwóm ofiarom”.

Rząd Berlina stwierdził: „Można założyć, że istniała sieć aktorów, którzy wzmacniali i legitymizowali pozycje pedofilskie. Napaści pedofilskie były nie tylko tolerowane w różnych konstelacjach, ale także aranżowane i usprawiedliwiane”. Współpraca między instytucjami edukacyjnymi a rządem jest jeszcze głębsza: badacze uniwersyteccy odkryli, że „kilku z ojców zastępczych było wybitnymi naukowcami”. Stwierdzono, że członkowie wysokiej rangi Instytutu Maxa Plancka, Wolnego Uniwersytetu w Berlinie i nieczynnej niereligijnej szkoły z internatem zwanej Odenwald School byli częścią sieci nadużyć.

Fot. pobrana ze strony Lifesitenews opisana: RT Documentary / YouTub

Na fotografii: Helmut Kentler

Na podstawie:

https://www.lifesitenews.com/opinion/state-govt-in-germany-knowingly-placed-foster-children-with-pedophiles?utm_source=editor_picks&utm_campaign=standard