Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

środa, 19 czerwiec 2019 14:23

Skutkiem legalnej prostytucji jest jeszcze większa przemoc!

Napisane przez Redakcja
 
 „Czterdzieści osiem lat temu prostytucja została zalegalizowana w Nevadzie. To był eksperyment społeczny, za który kobiety i dzieci zapłaciły wysoką cenę. Do dziś Nevada nie jest bezpieczna dla kobiet. 
 
„Nevada ma najwyższe wskaźniki nielegalnego handlu seksualnego w porównaniu z każdym innym stanem w USA. Sześćdziesiąt trzy procent wyższe niż następny stan o najwyższym wskaźniku. Znajduje się też w pierwszej dziesiątce, jeśli chodzi o handel i wykorzystywanie młodzieży – mówi ocalała z handlu seksualnego Rebekah Charleston w filmie, który powstał po 40 latach od zalegalizowania fatalnego prawa. 
Wraz z innymi bohaterkami, ofiarami wykorzystania, zwraca uwagę na to, jak legalna prostytucja napędza handel seksualny, wykorzystywanie seksualne i przemoc. 
„Chociaż niektórzy mogą twierdzić, że legalizacja zapewnia lepszą regulację i większe bezpieczeństwo sex-przemysłu, w rzeczywistości okazuje się, że zgoda na legalną prostytucję napędza przemoc seksualną, rasizm i inne druzgocące skutki społeczno-ekonomiczne”. 
Badania potwierdzają między innymi, że zdecydowana większość prostytutek  (zalegalizowanych, nieuregulowanych lub kryminalizowanych) doświadcza zarówno ciągłego zagrożenia przemocą seksualną, jak też wysokiego wskaźnika przemocy seksualnej, a nawet zespołu stresu pourazowego (wnioski opublikowane w amerykańskim Narodowym Centrum Wykorzystywania Seksualnego). 
Jak widać, eksperyment społeczny, trwający 40 lat poniósł fiasko. Aby zbudować bezpieczeństwo w Nevadzie konieczna jest zmiana prawa na takie, w którym prostytucja jest nielegalna. 
Na podstawie: End Sexual Exploitation