Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

sobota, 05 styczeń 2019 22:01

Kanada wprowadza do obiegu monetę promującą LGBT

Napisane przez Redakcja

Premier Justin Trudeau zatwierdził nowy projekt kanadyjskiej waluty. Jednodolarowa moneta, która ma promować ruch LGBT, pojawi się dla upamiętnienia 50. rocznicy dekryminalizacji homoseksualizmu w kraju. Wejdzie do obiegu już w 2019 r.


Na razie zdradza się tylko niektóre szczegóły, dotyczące monety, nic nie mówi się o projektancie. Pytany o to rzecznik rządu, mówi wprost, że jej wygląd ma być niespodzianką, która „zmaksymalizuje efekt” oficjalnego wprowadzenia.  
- Jestem niesamowicie dumny z tego, że mogłem zatwierdzić tę nową monetę upamiętniającą 50. rocznicę depenalizacji homoseksualizmu w Kanadzie. Jest to ważny krok, który przypomina nam jeszcze o wszystkich pracach, które należy w tej dziedzinie wykonać – powiedział Morneau.
Trudeau uchwalił wcześniej ustawę, która pozwoliłaby na rehabilitację osób skazanych za „akty homoseksualne" wówczas, gdy traktowano je jak zbrodnię.
- To jest państwowa propaganda z wykorzystaniem naszego systemu pieniężnego – podkreślił Jack Fonseca z Koalicji na Rzecz Kampanii "The Daily Caller". To korzystanie z aparatu rządowego, aby być pewnym, że żaden obywatel nie uniknie indoktrynacji ideologią państwa.
Na podstawie: Pride
https://www.pride.com/news/2018/12/23/canada-mint-gay-dollar-coin-2019