Wydrukuj tę stronę
wtorek, 05 luty 2019 22:18

Światowe Forum Ekonomiczne decyduje się promować LGBTI

Napisane przez Redakcja

Siedem międzynarodowych firm rozpoczęło  program równościowy LGBTI na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos w Szwajcarii. Inicjatywa ma na celu pomóc firmom przyspieszyć integrację osób LGBTI (lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i interseksualnych) w miejscu pracy na całym świecie.

Celem jest stworzenie zasad, które pomogą korporacjom ocenić, czy działają zgodnie z tzw. „prawami LGBTI”. Przedstawiciele światowych firm chcą wpływać także na całe społeczeństwo tak, by „włączało” w swoją kulturę tzw. „prawa LGBTI”. Podczas spotkania mówiono także o tym, by wywierać presję na wszystkie kraje, by wprowadziły „prawodawstwo antydyskryminacyjne” lub "zmieniły nieodpowiednie przepisy na lepsze".
Nowa inicjatywa jest prowadzona przez Accenture, Deutsche Bank, EY, MasterCard, Microsoft, Omnicom i Salesforce. Chcą przeprowadzać program przy wsparciu Światowego Forum Ekonomicznego i urzędu Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka.
Do 2020 r. chcą pozyskać co najmniej 100 nowych firm spośród członków z członków Światowego Forum Ekonomicznego i spoza nich.
Światowe Forum Ekonomiczne otwarcie pokazuje, że odgrywa dużą rolę w globalnej inżynierii społecznej. Coroczne spotkania były zamknięte dla publiczności, a nawet prowadzone w tajemnicy. Teraz otwarcie ujawniło swoje wysiłki, by promować nowe porządki globalne, w których tradycyjne wartości moralne mają ustąpić miejsca nowym przykazaniom: niedyskryminacji i dumy z zachowań, które jeszcze niedawno uznawano za społecznie nieuporządkowane i szkodliwe.
Wspomniane korporacje, które chcą wprowadzać zmiany, posiadają setki miliardów dolarów kapitału i dysponują i setkami tysięcy pracowników na całym świecie, nic dziwnego, że uważają się za siłę gotową, by dokonać zmian. Działanie na rzecz LGBTI mają służyć przede wszystkim „prawom człowieka" i poprawie perspektyw biznesowych.
„Włączenie LGBTI jest rzeczą właściwą, by poprawiać relacje w firmach i tworzyć zaufanie w firmie, powodujące wzrost biznesu" – powiedział Sander van 't Noordende, członek Globalnego Komitetu Zarządzającego Accenture, który jawnie przyznaje się do tego, że „poślubił" swojego męskiego partnera. Podobnie jak pozostali członkowie grupy, twierdzi on, że uniemożliwianie ludziom ujawniania swojej przynależności seksualnej w życiu zawodowym i nie dawanie im równych praw, prowadzi do tego, że firmy tracą możliwość wykorzystywania ludzkich talentów. Chętnie cytuje badanie opublikowane w 2017 r. przez UNAIDS, w którym oszacowano globalny koszt dyskryminacji LGBTI na 100 miliardów dolarów rocznie.
„Nad organizacją programu „pracowała za kulisami garstka firm i przez ponad 6 lat próbowała po cichu wprowadzać postępy” –Beth Brooke z EY, która jest „zamężna" z kobietą wyjaśnia, w jaki sposób program został wysunięty na pierwszy plan na Światowym Forum Ekonomicznym. –  
„Wy, międzynarodowe korporacje ... możecie robić to, czego rząd nie może zrobić. A ja błagam was, abyście zrobili to na całym świecie w sprawach LGBTI" – zacytowała kolegę.
Tony Prophet, przedstawiciel Salesforce, dużej amerykańskiej firmy zajmującej się oprogramowaniem chmurowym, podkreśla, że korporacje mają "obowiązek" wykorzystywania swojej platformy do „ulepszania społeczeństwa". Prophet jest propagatorem tzw. grup Ohana – hawajskiej koncepcji rodziny, w której „rodziny, biologiczne, adoptowane lub" intencjonalne "są powiązane i odpowiedzialne za dobre samopoczucie duchowe i fizyczne innych osób." W ostatnich wywiadach wyjaśnił, że poświęca 30 procent czasu pracy na wdrażanie grup Ohana, aby przekształcić swoją firmę w jedną wielką rodzinę. Salesforce, firma którą prowadzi,  uczestniczy w Paradach Pride promujących królowe dragów i zachęcające do przyłączenia się do nich.
Mark Twain mógł odpowiedzieć - gdyby żył, aby zobaczyć nasz dziwny nowy globalny porządek : „To są kłamstwa, przeklęte kłamstwa i statystyki".
Na podstawie: Life Site News
https://www.lifesitenews.com/news/world-economic-forum-agrees-for-the-first-time-to-promote-lgbt-global-order

Artykuły powiązane