Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

środa, 18 grudzień 2019 18:25

Miliony z warszawskiego ratusza na finansowanie LGBT

Napisane przez Redakcja

Kaleta publikuje raport o finansowaniu organizacji LGBT. „To wierzchołek góry lodowej”

 


– Przyglądając się kilku organizacjom, które miasto sowicie finansuje, można odnieść wrażanie, że te pieniądze nie są przeznaczane na te cele, na które powinny być realizowane – ocenił Kaleta. Przekonywał, że przeanalizował dokumentację dotyczącą finansowania kilku organizacji korzystających ze wsparcia miasta. – Łączna kwota dofinansowań w przypadku tych podmiotów, to kwota 7 mln złotych w latach 2017–2019 – powiedział. – Nie ma pieniędzy na inwestycje, od kilku dni słyszymy o cięciach w komunikacji miejskiej (...), ale jak widać pieniądze dla organizacji promujących ideologię LGBT są – ocenił. 

Według wiceministra sprawiedliwości, to prawdopodobnie wierzchołek góry lodowej. – Z tego powodu, że te środki (dla organizacji) mogły płynąć z różnych źródeł – konkretnych biur, dzielnic; organizacje mogą być również sponsorowane przez spółki miejskie – powiedział.

Kaleta poinformował, że na swoim Twitterze zamieścił raport liczący 127 stron. W jego opinii zebrany materiał pokazuje, jak wielkie pieniądze Warszawa przeznacza na organizacje, które w swojej działalności promują np. ideologię LGBT, a nawet szkolą warszawskich nauczycieli.

– Rafał Trzaskowski w ostatnich tygodniach informował, że warszawscy nauczyciele zostali przeszkoleni w zakresie edukacji seksualnej. Edukację prowadzi m.in. osoba, która w internecie bardzo szeroko rozprawia o tym, jak fajnie te wszystkie dewiacje seksualne z użyciem narkotyków jest uprawiać – oznajmił Kaleta.

W jego ocenie w ratuszu są „bardzo poważne problemy dotyczące finansowania organizacji pozarządowych”. Dlatego - jak poinformował - w ramach kontroli poselskiej złoży w poniedziałek wniosek o udostępnienie do przyszłego poniedziałku dokumentacji dotyczącej finansowania organizacji pozarządowych, które m.in. prowadzą szkolenia nauczycieli w warszawskich szkołach.

W raporcie Kalety, o którym jako pierwszy informował portal tvp.info, opisano działalność niektórych organizacji pozarządowych korzystających z dotacji warszawskiego samorządu. Z informacji zawartych w materiale wynika, że ratusz w ciągu ostatnich lat wydał na nie co najmniej kilka milionów złotych, a one same bezpośrednio i pośrednio – firmowane często logo Warszawy – podają, jak zażywać narkotyki, promują dewiacje seksualne, a nawet walczą o legalizację prostytucji.

https://www.tvp.info/45678381/kaleta-publikuje-raport-o-finansowaniu-organizacji-lgbt-to-wierzcholek-gory-lodowej