Wydrukuj tę stronę
niedziela, 28 czerwiec 2020 09:22

Surogacja na Ukrainie: noworodek o mały włos nie trafił w ręce seryjnego pedofila

Napisane przez Redakcja

Ukraiński Rzecznik Praw Dziecka Mykoła Kuleba poinformował we wtorek, że jedno z niemowląt przeznaczonych do surogacji zostało zamówione przez „seryjnego pedofila”. Incydent na łamach portalu wPolityce.pl opisuje Grzegorz Górny.Chodzi o sprawę 30-letniego pediatry Cristiana Carretero, który w roku 2017 „zamówił” sobie dziecko w tzw. agencji macierzyństwa zastępczego BioTexCom w Kijowie. Mężczyzna nie zdążył jednak odebrać noworodka, ponieważ w grudniu 2018 roku aresztowała go szwedzka policja.

„W maju 2019 roku Cristian Carretero został skazany na 10 lat więzienia i grzywnę w wysokości 3,5 miliona koron (327 tysięcy euro) za popełnienie różnych przestępstw seksualnych (w tym także gwałtów) na około 50 dzieciach w wieku od 2 do 12 lat. Do wspomnianych czynów doszło między październikiem 2015 a listopadem 2017 roku w ramach jego praktyki lekarskiej w kilku placówkach medycznych: w Skelleftea, Skövde, Jönköping i Sztokholmie. W trakcie śledztwa policja znalazła w komputerze i telefonie komórkowym pediatry setki filmów z pornografią dziecięcą”, pisze Grzegorz Górny.

Według obowiązującego na Ukrainie prawa z tzw. surogacji komercyjnej mogą korzystać tylko „normalne małżeństwa”. Nie mają takiego prawa ani osoby samotne, ani homoseksualiści.

Grzegorz Górny zaznacza, że „Carretero spełniał podstawowy warunek, ponieważ ożenił się w 2017 roku z lekarką z Malagi i zaraz po ślubie zamówili oni sobie dziecko na Ukrainie”. Istnieje podejrzenie, że ich małżeństwo było przykrywką tylko po to, aby „zakupić dziecko”.

„Kto wie, dokąd trafią zamówione, urodzone i nieodebrane dzieci, gdy w końcu zgłoszą się ich właściciele. Gdyby nie szwedzka policja, to dwa lata temu jedno z nich trafiłoby w ręce seryjnego pedofila”, podsumowuje Grzegorz Górny.

https://www.pch24.pl/surogacja-na-ukrainie--noworodek-o-maly-wlos-nie-trafil-w-rece-seryjnego-pedofila,76379,i.html#ixzz6QeO1thrb

Artykuły powiązane