Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

czwartek, 14 maj 2015 09:41

Konferencja o edukacji dzieci - Trzebnica

Napisała

?Edukacja seksualna. Podstawy teoretyczne i prawne?, to tytuł konferencji zorganizowanej z inicjatywy dyrektor Przedszkola Integracyjnego Agnieszki Mandrygi oraz rodziców przedszkolaków. Jej głównym celem było unaocznienie, że problem dotyczący seksualizacji dzieci i młodzieży istnieje. Spotkanie odbyło się w sali Starostwa Powiatowego w Trzebnicy.

Zagadnienia poruszane podczas konferencji były o dużym znaczeniu z punktu widzenia rodzica, nauczyciela, dyrektora przedszkola, szkoły i wszystkich tych, dla których wychowanie, edukacja oraz przyszłość dzieci jest sprawą fundamentalną. Prelegenci Magdalena Trojanowska ? dziennikarka, Magdalena Sobłowicz ? nauczyciel, Agnieszka Niedźwiedź ? Skrzyniarz, nauczyciel oraz Olgierd Pankiewicz ? prawnik, wskazywali, że dużym zagrożeniem dla rodziców jest przejęcie przez niektóre państwa kontroli nad wychowaniem dzieci w szkołach poprzez wprowadzenie obowiązkowej edukacji seksualnej już w przedszkolach.

Nie można tego mylić z kwestionowaniem zajęć Wychowanie do życia w rodzinie, których rolą jest wspieranie młodego pokolenia w wejściu w odpowiedzialną dorosłość. Szkoła, przedszkole ma wspomagać rodzinę w kształtowaniu właściwych postaw i w prawidłowym rozwoju dzieci, dlatego odpowiada za treści przekazywane w ramach swoich zajęć i projektów, w których uczestniczy, by właściwie sprostać temu zadaniu.

W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy placówek oraz nauczyciele, rodzice z Gminy Trzebnica. Organizatorem konferencji była Gmina Trzebnica reprezentowana przez burmistrza Marka Długozimę.

Zaproszenie od rodziców na konferencję przyjął burmistrz Marek Długozima.

Wykład odbył się w sali Starostwa Powiatowego w Trzebnicy. Wzięło w nim udział wielu nauczycieli i dyrektorów z gminnych szkół.

tooooooDSC 0006

http://www.trzebnica.pl/cms/php/strona.php3?cms=cms_trze2&lad=a&id_dzi=0&id_dok=2159&id_men=30&powrot=1&slowo_szuk=&gdzie_szuk=&id_men_szuk=0