Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

poniedziałek, 01 czerwiec 2015 21:03

Stop seksualizacji naszych dzieci

Napisała
O tym, jak można uchronić dzieci i młodzież przed seksualizacją, rozmawiali uczestnicy konferencji ?Rodzice chronią dzieci?. Spotkanie odbyło się dziś w auli Uniwersytetu Jana Pawła II przy ul. Bernardyńskiej w Krakowie. Na początku konferencji Ewa Tyszewska i Mirosław Strumiński opowiedzieli o początkach akcji ?Stop seksualizacji naszych dzieci?.
 
Mówili także o powstaniu i celu stowarzyszenia ?Racjonalni rodzice?.
? Jeśli chodzi o seksualizację młodzieży, fakty są bardzo dramatyczne, ponieważ w Europie młodzi ludzie są już bardzo zseksualizowani. Mówią o tym liczby ? podkreślali, pokazując jednocześnie, że wychowanie do życia w rodzinie prowadzone w polskich szkołach daje bardzo dobre wyniki. ? To jest niezwykle ważne, abyśmy zobaczyli, jaka jest różnica pomiędzy tym, co mamy, a tzw. nowoczesnością. My mamy ogromny dorobek w dziedzinie wychowania, mamy dobrych rodziców, nauczycieli, a dziś próbuje się nam wmówić, że to zacofanie, zaściankowość, że powinniśmy przyjąć tzw. edukację seksualną, która prowadzi do zastraszających problemów, do uwikłania ludzi w seks ? wyjaśniał Mirosław Strumiński.
 
Organizatorzy konferencji zaznaczyli, że dziś trzeba poznać zagrożenia, a potem im przeciwdziałać. Profesor Marek Rosiak w swoim wykładzie przedstawił źródła i język ideologii gender, która zagraża dziś polskim dzieciom i młodzieży. Zaznaczył, że język, który został stworzony na potrzeby tej ideologii, to prawdziwy bełkot. Jak mówił, twórcy ideologii gender mają tego świadomość, ale używają go celowo, żeby zaciemniać wszystko, o czym mówią.
 
{youtube}oxDeq9Wtk5g{/youtube}
 
Ksiądz profesor Dariusz Oko wystąpił z referatem ?Ideologia gender a zagrożenie konstytucyjne prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z przekonaniami?. Przypomniał, że to rodzice mają prawo do wychowywania swoich dzieci. ? Tak jak dzieci muzułmanów są wychowywane w systemie wartości swoich rodziców i nikt temu nie zaprzecza, tak my, katolicy, również mamy prawo do wychowywania dzieci w wartościach chrześcijańskich. A ideologia gender to ideologia ateistów, którzy za boga przyjęli seks i wszystko temu podporządkowują. Musimy temu się sprzeciwiać, bo oni wchodzą do naszych przedszkoli oraz szkół i demoralizują nasze dzieci ? zauważył.
 
Na koniec konferencji został wyświetlony film ?Rodzice chronią dzieci?, a po nim nastąpiła dyskusja na temat, co możemy zrobić, by uchronić dzieci przed seksualizacją.