Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

niedziela, 18 październik 2015 19:35

Inicjatywa po raz kolejny na manifestacji ?Demo für alle? w Stuttgarcie

Napisała

Tysiące ludzi, w Niemczech wysłało silny sygnał w Stuttgarcie dla rządu, że nie zgadza się na niszczenie małżeństwa i rodziny. Oficjalnie, udział w manifestacji wzięło 5.350 demonstrantów (wydaje się jednak, że było ich znacznie więcej) , którzy po otwarciu demonstracji na placu Schillerplatz przemaszerowali do Państwowego Teatru w Stuttgarcie. Wspaniałe zdjęcia demonstracji są w naszej galerii, a poniżej kilka wybranych zdjęć.Przeszkodzić manifestacji usiłowała około pięćset osobowa grupa lewicowych środowisk przez gwizdy, krzyki i rzucanie konfetti na manifestantów - bezskutecznie. Policja Stuttgartu miała sytuację i czasem dość agresywnych demonstrantów pod kontrolą.

Wśród występujących gości znaleźli się reprezentanci z Austrii, Francji, Włoch, a naszą Inicjatywę Stop Seksualizacji Dzieci reprezentowała Magdalena Czarnik.

Uwagę zwróciły wystąpienia, znanej w Polsce, Gabriele Kuby i Marcela.

Zachęcamy do obejrzenia naszego materiału z demonstracji.

Wystąpienie Marcela ze wspólnoty mężczyzn z odczuciami homoseksualnymi

{youtube}hCnP_GnI0ZU{/youtube}

Podczas wywiadu udzielonego nam tuż po manifestacji Marcel powiedział dodatkowo:

?Należę do wspólnoty mężczyzn, którzy mają odczucia homoseksualne, lecz nie chcą podejmować praktyk homoseksualnych i wierzą, że możliwa jest zmiana takiego stanu rzeczy, i że będziemy kiedyś mogli stworzyć związek z kobietą. Każdy z nas ma swoją własną historię życia, która w wielu przypadkach była traumatyczna. Te traumatyczne przeżycia i ciężkie wewnętrzne zranienia jakich doznaliśmy spowodowały, że nasz organizm jakby ?przestawił się? i pojawił się w nim pociąg seksualny do własnej płci. Mówimy jednak, że kiedy zwracamy się w stronę własnej płci - jest to tylko swego rodzaju ?reparatura?. Seksualność praktykowana z przedstawicielem własnej płci jest ?reparaturą? własnych zranień. W moim przypadku były to głębokie nadużycia, w głównej mierze nadużycia psychiczne jakich doznałem w dzieciństwie - brak ojca, zawstydzenia doznawane ze strony matki, zawstydzenia dotyczące ciała. Ten wstyd i zranienia psychika próbuje później wyprzeć, pozbyć się ich np. właśnie przez kontakt fizyczny z innymi mężczyznami, czy przez szukanie z nimi relacji. Idealizowanie innych mężczyzn, szczególnie ich ciała, powoduje, że wstyd własny mija. Mija właśnie wtedy, kiedy można na nich patrzeć?.

?To co mogę powiedzieć na temat propagandy LGBTQ: Mówią, że reprezentują osoby homoseksualne, ale ja nie czuję się przez nich reprezentowany. Moja historia życia i moje decyzje według nich nie mają prawa istnieć?.

?Korzystałem wcześniej z pomocy organizacji Wüstenstrom (WS) (wuestenstrom.de) w Niemczech, która oferuje poradnictwo dla osób z problemami zaburzenia tożsamości płciowej, więc nie tylko dla osób z odczuciami homoseksualnymi, ale także dla osób, które doświadczyły nadużyć seksualnych, czy które nie są pewne co do swojej tożsamości żeńskiej lub męskiej i przeżywają problemy. Dla takich osób prowadzone jest tam poradnictwo. Także dla osób z odczuciami homoseksualnymi, które mówią, że nie są to odczucia wrodzone, i nie chcą wchodzić w związki z tą samą płcią, bo wiedzą, że nie znajdą w nich spełnienia. W WS mogą przyjrzeć się historii swojego życia. Przez 8 lat korzystałem z poradnictwa w WS i uzyskiwałem tam cenne porady. Wcześniej miałem myśli samobójcze, a kiedy trawiłem do WS, w końcu znalazłem kogoś, kto chciał ze mną porozmawiać, naprawdę szczerze porozmawiać. Dzięki temu przestałem się czuć tak bardzo samotny i moje myśli samobójcze zaczęły mnie opuszczać. Czułem duże wsparcie ze strony mojego konsultanta.   Z tego co wiem, WS jest jedyną organizacją w Niemczech, która oferuje takie poradnictwo?.

?Wüstenstrom działa w bardzo trudnych warunkach, gdyż homo-lobby bardzo utrudnia takie działania, atakuje ze wszystkich stron. Völker Beck z Partii Zielonych, podjął próbę wprowadzenia ustawy, która zakazywałaby osobom poniżej 18 roku życia podejmowanie terapii, jak i również korzystania z poradnictwa w sprawach odczuć homoseksualnych, które mogłyby zmienić ich sposób odczuwania?.

?Wüstenstrom jest zapraszany przede wszystkim przez wspólnoty chrześcijańskie, na dyskusje wokół tematów homoseksualizmu, seksualności, tożsamości płciowej, itp. Bogu dzięki jest to jeszcze w Niemczech możliwe. Wykłady prowadzone są w ramach tych wspólnot przez bardzo dobrze przygotowanych specjalistów, którzy pracują w oparciu o wiedzę naukową?.

 

 

Niemiecka strona z relacją z demonstracji https://demofueralle.wordpress.com/2015/10/12/5-350-protestieren-fuer-ehe-und-familie-in-stuttgart/

 

stuttgart2915 97

stuttgart2915 97

stuttgart2915 97

stuttgart2915 97

stuttgart2915 97

 

stuttgart2915 97

stuttgart2915 97

stuttgart2915 97

 

Więcej zdjęć w galerii