Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 27 czerwiec 2016 10:02

"Edukacja antydyskryminacyjna" w szkołach w całej Polsce - MEN nadal nie likwiduje antydyskryminacyjnych zapisów w nowej podstawie programowej

Napisała

Co prawda, właśnie rozpoczęły się wakacje, ale temat demoralizacji dzieci w placówkach szkolnych nie może zostać odłożony na półkę. W tych upalnych miesiącach dyrektorzy placówek będą zawierali umowy, składali projekty o finansowanie, a ustawa oświatowa będzie przygotowywana, abyśmy we wrześniu poznali ją w ostatecznym kształcie. Czy rodzice mogą spokojnie odetchnąć podczas letniej przerwy?

Ministerstwo Edukacji przedstawiło 20 czerwca na swojej stronie internetowej (https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/rozporzadzenia-w-sprawie-podstawy-programowej-podpisane.html) gotową i ostateczną treść nowej podstawy programowej KSZTAŁCENIA OGÓLNEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. Niestety nasze, czyli szerokiej grupy rodziców, postulaty usunięcia z podstawy programowej zapisów antydyskryminacyjnych nie zostały uwzględnione. Rodzice, którzy głosowali na Prawo i Sprawiedliwość, wierząc, że szukająca swojego poparcia w środowiskach konserwatywnych partia, powstrzyma zalewającą nasz kraj falę zachodniej rewolucji społeczno-kulturowej i związaną z nią programową demoralizację najmłodszych oraz pro-homoseksualną propagandę, nie znajdują jak na razie w tych kwestiach oparcia w rządzie utworzonym przez to ugrupowanie.

Podpisanie przez prawie 40 tysięcy rodziców, petycji do Pani Minister Anny Zalewskiej oraz liczne rozmowy z przedstawicielami Ministerstwa Edukacji, nie odniosły dotychczas się najmniejszych rezultatów, które przyczyniły by się do zablokowania oblężenia placówek szkolnych przez lewicowe organizacje. Prosiliśmy o zmiany ustawowe, które powstrzymają możliwość działalności w szkołach niebezpiecznych podmiotów, czy ograniczenie możliwości działania niektórym nadgorliwym zrewolucjonizowanych i zliberalizowanych etycznie nauczycielom.

Efekty obecnego kompromisu

Opisane poniżej zjawisko przyjmowania przez szkoły Kodeksu Równego Traktowania obywa się również pod patronatem Rządowego Pełnomocnika ds. Równego Traktowania.

Fundamentalny zapis, o którego usunięcie zwracaliśmy się do MEN, dodany do preambuły podstawy programowej przez minister Kluzik-Rostkowską (PO), brzmi: Szkoła podejmuje odpowiednie kroki w celu zapobiegania wszelkiej dyskryminacji. Z pozoru neutralny może być i jest szeroko interpretowany, zwłaszcza przez dyrektorów prowadzących liberalną wobec organizacji lewicowych politykę szkolną. Na mocy tego zapisu skrajne ideowe organizacje takie jak Towarzystwo Edukacji Andyskryminacyjnej czy Kampania Przeciwko Homofobii domagają się dostępu do szkół, by propagować rewolucyjne idee społeczne i są tam bardzo często zapraszane. Ministerstwo Edukacji w rozmowach z nami rozkłada ramiona ? ?nie możemy nic zrobić, to decyzje rodziców?. Przysłowiowa piłka jest jednak po stronie Ministerstwa, a nie rodziców, którzy najczęściej nie są o sprawie w ogóle informowani. Rodzice są zaskakiwani nowymi pomysłami szkoły, gdy ta zapragnie przystąpić do jakiegoś finansowanego przez zewnętrzne instytucje programu. Choć ustawodawca stworzył mechanizmy decyzyjne dla rodziców, w rzeczywistości, większość działań szkoły ciągle rozgrywa się poza ich wiedzą i możliwością wcześniejszego zgłoszenia przez nich sprzeciwu.

W Szkole Podstawowej nr 53 gen. M. Zaruskiego w Warszawie, rodzice byli zszokowani, gdy w czerwcu, na przedstawieniu przygotowanym przez pierwszoklasistów dla rodziców, dzieci zostały przebrane w tęczowe stroje i miały zaprezentować ?różnorodność?. Większość rodziców była oburzona, i bynajmniej nie wiedziała, że dzieci przygotowują tego rodzaju przedstawienie.

W szkole Podstawowej nr 97 we Wrocławiu dzieci rysowały na lekcji w ramach działań antydyskryminacyjnych ? transseksualistów ? nikt o podobnych zajęciach nie poinformował rodziców.

Do niewielu rodziców również dotarła informacja, że szkoła, do której uczęszcza ich dziecko przyjęła Kodeks Równego Traktowania i dzieci uczestniczą w zajęciach, o których nie mieli zupełnie pojęcia, niejako będących pakietem zestawu działań antydyskryminacyjnych.

Nie ma co ukrywać, pieniądze nie są tu bez znaczenia. Działania antydyskryminacyjne podejmowane są w ramach pozyskiwanych funduszy unijnych. Europa stara się coraz bardziej narzucić państwom członkowskim zestaw nowych, rewolucyjnych ?praw człowieka?. Działania antydyskryminacyjne wchodzące w skład nowych, wywrotowych ?praw seksualnych?, często są pretekstem do prowadzenia np. homoseksualnego instruktażu, czy stwarzania dzieciom możliwości przekraczania kolejnych seksualnych barier, oswajania z traktowaniem swobody seksualnej w tzw. naturalny sposób.

Są też prywatne fundusze krajów skandynawskich przeznaczone na wydobycie ?zacofanych krajów? z ich seksualnych uwstecznień.

I tak spora ilość szkół, za np. niewielką ilość komputerowego sprzętu, już podpisała wspomniany Kodeks Równego Traktowania będący realizacją projektu ?Wdrażanie Standardów Równego Traktowania w Edukacji i Instytucjach Publicznych? w ramach programu ?Obywatele dla Demokracji? finansowanego z Funduszy EOG (forma bezzwrotnej pomocy zagranicznej skierowanej przez Norwegię, Islandię i Lichtenstein do państw członkowskich Unii Europejskiej) we współpracy z Fundacją im. Heinricha Boella w Polsce oraz Fundacją im. Stefana Batorego Georga Sorosa.

W Internecie można znaleźć informacje o szkołach, które przyjęły Kodeks Równego Traktowania; wygląda na to, że jest to szeroka akcja, że są różne warianty takich kodeksów; we wszystkich pojawia się kategoria "przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na orientację seksualną" (zwykle w tle).

Niektóre ze szkół, które przyjęły Kodeks:

  • V LO im. Ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach
  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Hieronima Łaskiego w Staszowie
  • Szkoła Podstawowa im. Cypriana Godebskiego w Raszynie
  • Szkoła Podstawowa nr 27 im. K. K. Baczyńskiego w Kielcach
  • Szkoła Podstawowa nr 258 im. gen. Jakuba Jasińskiego w Warszawie
  • Szkoła Podstawowa nr 31 w Lublinie: przyjęła Kodeks Równego Traktowania bez kategorii ?ze względu na orientację seksualną?
  • Gimnazjum nr 3 im. Mistrzów Olimpijskich we Wrocławiu
  • Szkoła Podstawowa nr 61 im. Janusza Korczaka we Wrocławiu

Szkół tych jest więcej, zachęcamy rodziców do sprawdzania i przesyłania nam takich informacji, na naszej stronie internetowej stop-seksualizacji.pl postaramy się stworzyć dla Państwa ich listę.