Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

czwartek, 01 listopad 2018 14:17

Dziękujemy Wyborczej za zdemaskowanie prezydenta Majchrowskiego i za rozpopularyzowanie spotu

Napisała

Dnia 29 października zamieściliśmy na naszym profilu facebookowym spot prowadzący krytykę poparcia przez prezydenta Krakowa działań środowisk LGBTQ. Spot można zobaczyć tutaj.  Czerpiąc informację o spocie z homoseksualnych stron portal gazeta.pl opublikował artykuł dostępny tutaj. Chyba możemy podziękować portalowi za rozpopularyzowanie naszej akcji i przyciągnięcie setek młodych ludzi na naszą stronę internetową i profil facebookowy.

Wyrażamy zadowolenie z faktu, że prezydent Majchrowski osobiście potwierdził swoje poparcie dla środowisk LGBTQ, określając krytykę lansowanych przez siebie trendów "homofobicznym ściekiem". Daje tym samym wyraz poparcia dla krytykowanej przez nas w spocie wizji przyszłości. Skłamał twierdząc, że nie opatrzył patronatem imprezy "Queerowy maj". Jego patronatu doczekały się imprezy: GLAM CUP Kraków (Gey and Lesbian Amater Cup) - turniej siatkówki dla LGBTQ oraz Konferencja "Gendrr and Sexual Diversity in Sport". Na poparcie tych informacji przekazujemy Państwu pismo Urzędu Miasta Krakowa wysłane w odpowiedzi na zapytania skierowane w trybie dostępu do informacji publicznej przez Instytut Ordo Iuris.

 

Zachęcamy również do przeczytania całego raportu na temat udziału samorządów w finansowaniu LGBTQ. Raport dostępny tutaj. Poniżej wybór kilku zawartych w nim informacji.

 

pismo UM krakow1

pismo UM krakow2

 

 Miasta najbardziej aktywnie współpracujące z organizacjami LGBT na pdst. raportu Ordo Iuris:

 

1. Poznań

poznan

 

 2. Gdańsk

gdansk

 

3. Warszawa

miasto warszawa

 

4. Łódź

 

W Łodzi powołano Pełnomocnik Prezydenta Miasta Łodzi ds. Równego Traktowania, która podczas tegorocznego Marszu Równości odczytała list Prezydenta Miasta. Głównym organizatorem Marszu Równości w Łodzi jest Fundacja Nowoczesnej Edukacji „Spunk”, zajmująca się głównie prowadzeniem nieformalnej, permisywnej edukacji seksualnej młodzieży. Jednocześnie jest to jedna z najbardziej znanych i aktywnych organizacji LGBT w Polsce.

Miasto Łódź podjęło współpracę z Fundacją „Spunk”, kiedy została wyłoniona w trybie otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego dotyczącego edukacji zdrowotnej dzieci i młodzieży, w ramach zadania „Profilaktyka ciąż wśród nastolatek, chorób przenoszonych drogą płciową, w tym profilaktyka HIV. Projekt otrzymał Honorowy Patronat Rzecznika Praw Obywatelskich. Polegał na przeprowadzeniu warsztatów dla młodzieży gimnazjalnej i szkoleń dla ich opiekunów, dotyczących m.in. tożsamości płciowej i orientacji psychoseksualnej. Z tego tytułu Fundacja otrzymała dotację w wysokości 138.675,00 zł na realizację wskazanego zadania w latach 2016 – 2018.

 

5. Kraków

 

 majchrowski

 

6. Katowice

katowice

 

Pobierz raport w pliku pdf