Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

niedziela, 02 grudzień 2018 19:42

Z poparciem konserwatywnego rządu trwa kolejna edycja 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć 2018

Napisała

Trwa kolejna edycja 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć 2018. Głównym organizatorem jest Fundacja Autonomia ta sama, której w 2016 r. po głośnych protestach społecznych Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej wypowiedziało umowę na realizację tego samego programu.

Teraz program ruszył pod patronatem Pełnomocnika Rządu do Spraw Społeczeństwa Obywatelskiego i Równego Traktowania

W poprzedniej edycji pomysłodawcy i twórcy kampanii namawiali uczestników do rozmowy z chłopcami oraz mężczyznami na temat płci. „Podważaj oczekiwania co do tego, co to znaczy „być mężczyzną”, i kwestionuj taki wizerunek „kobiecości”, który dewaluuje kobiety”. Uczestnicy mogli obejrzeć również film „Fucking Amal”, opowiadający o nastoletniej Agnes, która zakochuje się w swojej koleżance z klasy. Innym szokującym filmem, dostępnym dla zainteresowanych był „Gdyby ściany mogły mówić II” o lesbijkach starających się o dziecko. Prezes Fundacji Agata Teutsch przez kilka lat była współorganizatorem tzw. Marszu Równości i Tolerancji, a także feministycznych pikiet. Portal ngo.pl nazywa Teutsch „trenerką antydyskryminacyjną i działaczką lesbijską”.

Źródła: http://www.autonomia.org.pl/index.php?id=teksty2&ajdi=66, http://www.autonomia.org.pl/index.php?id=pro&ajdi=42, http://www.pch24.pl/kampania-promujaca-subkulture-lgbt-wsparta-przez-ministerstwo-rodziny—pracy-i-polityki-spolecznej,47685,i.html, http://www.pch24.pl/homopropaganda-w-szkolach-bez-dotacji-,48083,i.html, http://www.pch24.pl/nie-bedzie-pieniedzy-na-antydyskrymiacyjna-propagande-w-szkolach—wyborcza-rozpacza,48163,i.html

Wydarzenia w ramach obecnej akcji odbywają się m.in. w Warszawie, w Krakowie, Elblągu, Wrocławiu, Zawierciu. Pełna lista tutaj:

http://kampania16dni.pl/kalendarz/

 

Finansowane przy wsparciu Fundacji Batorego.

 

Część wydarzeń odbywa się w miejscach prywatnych, inne - w publicznych (np. domy kultury, uczelnie).