Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

„Zmanipulowany umysł” Zbigniew Kaliszuk

Na rynku wydawniczym pojawiła się niedawno pozycja, która powinna być znakomitym wsparciem dla każdej osoby o prawym sumieniu  - ?Zmanipulowany umysł? Zbigniewa Kaliszuka. Autor, za pomocą logicznych argumentów oraz konkretnych faktów i statystyk, podejmuje polemikę z 52 najbardziej rozpowszechnionymi w przestrzeni publicznej mitami dotyczącymi wartości (aborcja, in vitro, edukacja seksualna, gender),  bezkompromisowo się z nimi rozprawiając.


"Państwo powinno być neutralne światopoglądowo", "Nie ma sensu zakazywać aborcji, ponieważ kto chce i tak jej dokona", "Edukacja seksualna i antykoncepcja ogranicza liczbę aborcji". Niemal każdego dnia słyszymy te i podobne słowa z ust polityków, dziennikarzy i celebrytów w mediach. Często choć w duchu się z nimi nie zgadzamy, nie do końca potrafimy się przed nimi bronić i wysuwać kontrargumenty. Książka ?Zmanipulowany umysł? może nam przyjść w takich sytuacjach z pomocą. Po jej lekturze dużo prościej będzie nam dyskutować z lewicującymi znajomymi czy członkami rodziny. Co istotne, te momentami trudne treści, podane są w bardzo przystępnej formie.

Jako szczególnie wartościowe w książce odbieramy rozdziały poświęcone edukacji seksualnej. Zbigniew Kaliszuk demaskuje w nich jak wielkim kłamstwem jest twierdzenie ?edukatorów seksualnych?, że celem ich działania nie jest zachęcenie młodzieży do podejmowania aktywności seksualnej oraz udawania jak szkodliwe są takie zajęcia. Kaliszuk włożył wiele wysiłku w analizę materiałów opracowywanych przez ?edukatorów? i ich stron internetowych. Obraz jaki się wyłania z ten analizy poraża. ?Edukatorzy? nie ograniczają się jedynie do propagowania antykoncepcji, czego by można się spodziewać. Zachwalają masturbację, przekonują, że fantazje erotyczne nie są niczym szkodliwym, tłumaczą, co robić, aby seks sprawiał przyjemność, udzielają porad dotyczących seksu analnego i oralnego. Posługują się obscenicznymi obrazkami, podejmują z dziećmi wulgarne ćwiczenia, które niszczą ich poczucie wstydu. Nie trudno domyślić się, że takie zajęcia mają dramatyczne konsekwencje.  Kaliszuk pokazuje statystyki z wielu krajów w których dzieci są w szkołach seksualnie ?edukowane?: częściej dochodzi tam do ciąż wśród nastolatków i aborcji, jest więcej odnotowywanych przypadków chorób przenoszonych drogą płciową, czy przemocy seksualnej. Na tym tle Polska wypada bardzo pozytywnie.

Politycy i media w Polsce coraz agresywniej domagają się wprowadzenia permisywnej edukacji seksualnej. Warto poznać kontrargumenty, aby się przed tym obronić.

Polecamy!

Wyświetlony 2438 razy